Azerbaycanlı ve ermeni uzmanlar arasında Al Jazeera kanalında yoğun bir tartışma – Dr. Ahmet Şairoğlu ve Marine Manuçaryan

Bugün Karabağ’da diyalog ve entegrasyon süreci başarıyla devam ediyor. Hankendi ve çevresi Azerbaycan ordusunun kontrolünde. Karabağ’da kalmak ve yaşamak isteyen ermeni sakinler için gerekli tüm koşullar yaratılmıştır. Ermenistan’a gönüllü olarak giden ermeniler için de rahat bir seyahat imkanı yaratıldı. Azerbaycan devlet egemenliğini tamamen yeniden tesis etti.

Konuyla ilgili bir başka yoğun tartışma da Al Jazeera Arabic kanalında Azerbaycanlı ve ermeni uzmanların katılımıyla gerçekleştirildi. Azerbaycanlı insan hakları savunucusu Dr. Ahmet Şairoğlu ve ermeni uzman Marine Manuçaryan, Karabağ’daki duruma ilişkin görüşlerini paylaştı.

Ermeni uzmanın iftira ve asılsız suçlamalarına yanıt veren Dr. Ahmet Şairoğlu, Azerbaycan devletinin Karabağ’ın ermeni sakinlerinin tüm hak ve özgürlüklerini tam olarak sağlayacağını, bölgede barış ve bir arada yaşamanın hakim olacağını söyledi.

Bu yazını Facebookda şərh et