“Fransa’nın Ermenistan’a yeni silahlar sağlaması Güney Kafkasya’da yeni bir gerilime hizmet ediyor” – Dr. Ahmet Şairoğlu ARB24 kanalına konuştu

Ermenistan, Fransa’dan 36 adet “Sezar” kundağı motorlu topçu sistemi satın aldı. Paris, Ermenistan’ı ciddi şekilde silahlandırmaya devam ediyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Güney Kafkasya bölgesindeki durumun tırmandırılması ve yeni bir savaş yatağı yaratılmasının sorumluluğunun tamamen intikamcı politika izleyen Ermenistan liderliği ve Macron diktatörlüğüne ait olacağını açıkladı.

ARB24 Televizyonu`nun “Gündem” programına konuk olan siyaset bilimci Dr. Ahmet Şairoğlu, Azerbaycan’la barış anlaşması imzalamaya hazır olduğunu beyan eden Ermenistan’ın bir yandan yeni saldırı silahları satın aldığını, ikiyüzlü davrandığını ve bölgede yeni gerilimlere yol açacağını söyledi. Ermenistan, NATO üyesi Fransa’dan silah satın alarak sadece Azerbaycan’ın değil, Rusya ve İran’ın da güvenliğini tehdit ediyor. Bu Güney Kafkasya’da yeni bir gerilime hizmet ediyor.

Bu yazını Facebookda şərh et