“Bugün Azerbaycan’ı uluslararası alanda savunabilecek milletvekillerine ihtiyaç var” – Dr. Ahmet Şairoğlu ARB24 kanalına konuştu

Yeni Azerbaycan Partisi (YAP) milletvekilleri, olağanüstü parlamento seçimleriyle ilgili olarak Cumhurbaşkanı’na çağrıda bulundu. Karar, 20 Haziran’daki YAP Yönetim Kurulu’nun toplantısında alındı. Mevcut şartlarda Milli Meclis’in, devletin çıkarlarını ön planda tutarak Milli Meclisi feshetme ve seçimlerin erken yapılması yönünde girişimde bulunması gerekmektedir.

Konuyla ilgili ARB24 Televizyonu’na konuşan insan hakları savunucusu Dr. Ahmet Şairoğlu, bölgede ve dünyada son 5 yılda yaşanan olayların, özellikle de 44 gün süren İkinci Karabağ Savaşı’nda Azerbaycan topraklarının ermeni işgalinden kurtarılması ve ardından devlet egemenliğinin yeniden tesis edilmesinin bugün Azerbaycan’ın önünde yeni gerçeklikler ve hedefler oluşturduğunu söyledi. Bugün Azerbaycan`ın gündeminde Zengezur Koridoru ve Batı Azerbaycan meseleleri var. Bu da bizi yeni ve güçlü rakiplerle mücadele etmeye zorluyor. Böyle bir durumda Azerbaycan her alanda güçleniyor ve bu konuda Parlamentonun yeni hedefler doğrultusunda esnek ve profesyonel milletvekillerinden oluşması gerekiyor.

Bu yazını Facebookda şərh et