Dr. Ahmet Şairoğlu seçimler sırasında medyadaki karalama kampanyaları hakkında AGİT’te konuştu

AGİT Demokratik Kurumlar ve İnsan Hakları Bürosu’nun düzenlediği “Medya Okuryazarlığı ve Demokrasi” konulu iki günlük konferans, 28 Mayıs’ta Avusturya’nın başkenti Viyana’da çalışmalarına devam etti.

AGİT üyesi 57 ülkenin büyükelçileri, diplomatları ve hükümet yetkililerinin katıldığı toplantıda, AGİT bölgesindeki insan hakları ve insancıl hukuk konuları ele alındı.

Toplantıya katılan insan hakları savunucusu Dr. Ahmet Şairoğlu, seçimler sırasında medyada ve sosyal ağlarda yürütülen karalama kampanyalarına dikkat çekerek kişisel deneyimlerini AGİT üyesi diplomatlarla paylaştı. Azerbaycan’da 2015 ve 2020 Parlamento (Milli Meclis) seçimlerinde milletvekili adayı olduğunu söyleyen Dr. Ahmet Şairoğlu, baş rakibinin siparişiyle bazı yerel medya kuruluşlarında kendisi hakkında şantaj, yalan ve iftira niteliğinde haberlerin yayınlandığını söyledi. İnsan hakları savunucusu Dr. Ahmet Şairoğlu, seçim arifesinde bu tür vakaların yoğunlaştığını belirterek, toplantıya katılanlardan bu konu hakkında yorum yapmalarını istedi.

Bu yazını Facebookda şərh et