“Karabağdaki ermeni militanların hiç şansı yok” – Dr. Ahmet Şairoğlu Akit TV’ye Bakünün planlarını anlattı

Azerbaycan’ın Karabağ ekonomik bölgesinde faaliyet gösteren yasadışı ermeni çetelerine insan gücü, mühimmat, mayın ve diğer maddi ve teknik destek araçlarının nakliyesine eşlik etmek ve ermeni silahlı gruplarının serbest dolaşımı için koşullar yaratmak aslında varılan anlaşmaların Rus barışı koruma birliği tarafından ağır ihlali anlamına gelir.

Bu tür düzenli yasadışı faaliyetler, Laçin yolunun Azerbaycan-Ermenistan sınırının son noktasında Azerbaycan tarafından bir sınır geçiş ve kontrol noktası kurulması gerekliliğini göstermektedir.

Geçen hafta Şuşa yakınlarındaki Sarıbaba tepesi çevresinde ilerleyen Azerbaycan ordusu, stratejik öneme sahip noktaları kontrol altına alarak burada istihkam inşaat çalışmalarına başladı ve kontrol noktası kurdu. Böylece ermenilerin gizlice silah taşıdıkları yollar Azerbaycan ordusunun kontrolüne geçmiş oldu.

Konuyla ilgili Akit Televizyonuna konuşan uluslararası ilişkiler uzmanı Dr. Ahmet Şairoğlu, Karabağ’daki tüm yasadışı ermeni silahlı grupların etkisiz hale getirileceğini ve ermeni nufusun Azerbaycan toplumuna entegrasyonunun sağlanacağını söyledi.

Bu yazını Facebookda şərh et